درباره تصفیه آب استخر های شنا - لوازم و تجهیزات - (تهران)

طراحی و ساخت سیستم های تصفیه آب - تصفیه خانه های کوچک - ساخت فیلتر های شنی - تانک تصفیه - پکیج های تصفیه آب - لوله کشی استخر جکوزی - طراحی مراکز آب درمانی - کلر - سیلیس - دیاتومه - ازن - اکسیژن

با سلام برای تصفیه آب راه های بسیاری وجود دارد . با وجود پیشرفت علم و صنعت و درکنار آنها شیمی و به وجود آمدن رشته شیمی آب روزانه شاهد هجوم بسیاری از لوازم و تجهیزات برای تصفیه آب هستیم اما باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشیم .
1 - هزینه ای که برای تصفیه آب دراختیار داریم
2 - فضا و امکاناتی که در محل مورد نظر دراختیار ماست .
3 - سرویس و قطعات دستگاه
4 - درصد کاربری و تصفیه آب یک دستگاه
5 - روش استفاده و شستشوی یا تعویض فیلتر
6 - از انجایی که یک فیلتر تصفیه در اصل محلی است برای جمع آوری میکرو اورگانیسمها ٰ ویروس ها ٰ جلبکها ٰ چربها و... و این فیلتر به عنوان یک منبع نگهداری این ذرات محلول در آب آیا میتوان به راحتی آن را شستشو داد . آیا امکان نفوذ دوباره این عوامل بیماری زا به آب مصرفی وجود دارد . و هزاران نکته فنی که حتما باید نحوه ساخت و اجزاء یک فیلتر مورد برسی قرار گیرد .

تا اینجا چند تجربه کاری بود که لازم دیدم آن را بیان کنم . اما خدمات ما به عنوان یک شرکت طراح و سازنده لوازم تصفیه ٰ تصفیه خانه های کوچک ٰ طراح و سازنده استخر های شنا ٰ مراکز آب درمانی و.. به شرح ذیل میباشد .

ارائه
1 - فیلتر های شنی تحت فشار در سایز های مختلف . این فیلتر ها توسط استوانه های فولادی ساخته میشوند که با پوشش اپوکسی آن هارا از داخل در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم میکنند قسمت های مختلفی یک تانک شنی فشاری عبارتند از : لوله ورودی آب ٰ دریچه دست رو برای آماده سازی و محل انباشتن سیلیس های دانه بندی شده ٰ نازل ٰ شیر چند مرحله ای دستی یا اتومات ٰ پایه و.. به این صورت که آب با فشار پمپ کمکی از بالا وارد فیلتر شده و بعد از عبور از لایه های شن یا خاک دیاتومه آب تصفیه شده از پایین برای استفاده خارج میشود . البته از فیلتر های شنی برای آب هایی استفاده میشود که دارای کدورت باشند . و برای آب اشامیدنی فیلتر شنی به تنهایی مناسب نمی باشد . برای تمیز کردن این فیلتر ها کافیست شیر تخلیه باز و جای ورودی با خروجی آب به وسیله شیر های تعبیه شده عوض شوند . و آب مسیر برعکس تصویه را طی کند به این عمل بک واش میگویند بعد از اینکه تمام ذرات گرفته شده از دستگاه خارج شد دوباره دستگاه را به حالت اول بر میگردانیم و از آن استفاده میکنیم .

مرحله بعد :
2 - فیلتر های دیاتومه یا پارچه ای
توضیح در سایت جامع پیمانکاران
3 - کلریناتور یا دستگاه تزریق گاز کلر بصورت دستی و اتوماتیک - کلر زن -
4 - سختی گیر نیمه اتوماتیک و اتوماتیک
5 - دستگاه ضد عفونی کننده آب به روش اشعه فرابنفش UV
6 - ازن ژنراتور یا دستگاه مولد ازن O3
7 - فیلتر زغالی یا کربن اکتیو

برای بازدید از تصاویر و نمونه کارهای انجام شده از وبلاگ و سایت ما دیدن فرمایید .


با تشکر از توجه شما . رحمت بیات